Jdi na obsah Jdi na menu
 


kudrnaté vlasy-krátké

14. 9. 2009

Říká se "Kolik účesů, tolik tváří" - a je to pravda. Nevhodný účes naruší harmonii pěkné tváře. A opačně -nehezkým tvarům obličeje dodá šarm právě vhodně zvolený střih vlasů. Ví t každá z nás a proto je vlasům věnována taková pozornost, jakou si zaslouží. Módní účesy se neustále mění a proto není vhodné nosit účes, který byl v módě před deseti lety. J e to podobné jako s oblečením. Bez větších či menších úprav nenosíme ani šaty, které jsme si koupili už před roky.

Sedm hodin ráno. Připravujete se od práce, šaty už máte na sobě, trocha make-upu, jste už pomalu připravená k odchodu. Následuje nejtěžší moment ranní přípravy: úprava vlasů. Také vy máte krátké a navíc kudrnaté vlasy? Také si dělají, co se jim zachce? Bohaté vlny vám každý závidí. Zkoušela jste žehličku, kulmu i zábaly, ale příroda zvítězila? Vypadají vaše vlasy, jako byste měla trvalou? Nebojte, poradíme vám, jak nad nimi vyhrát.

Po umytí šamponem naneste na vlasy kondicionér. Nechte ho působit alespoň pět minut, následně ho spláchněte. Vlasy vysušte jen jemně ručníkem. Na závěr v dlaních promněte narovnávací přípravek nebo vlasovou kúru a přejeďte s ním po vlasech důraz dejte na konečky. Krátké vlasy vysušíte mnohem rychleji než dlouhé, proto jim v ranním shonu můžete dopřát koupel.

Při fénování mějte hlavu otočenou směrem dolů, nebo vlasy rukama natáhněte a dotvarujte už jen prsty. S kudrnatými vlasy se po vyfénování pracuje jinak než s rovnými. Pevné rovné vlasy se klasicky podtáčejí na kartáč zespodu. Naopak, vlasy kudrnaté, které chcete zlehka nebo úplně narovnat, se upravují už při fénování, kdy je přes kartáč lehce narovnáváme.

Pokud nemáte čas na fénování, vlasy neumývejte. Při sprchování si dejte pozor, abyste vlasy nenamočila a aby voda nebyla příliš horká - pod vlivem páry se pak vlasy velmi rády vzpříčí jakémukoliv konání.

Tuto sezonu je účesem číslo jedna střapatý, hravý střih vlasů, které jsou upravené jakoby ledabyle. Abyste však působili přirozeně, potřebujete dobrý střih, žádné tupírování, natož laky na vlasy.

Něžný vzhled nevinného andílka můžete vytvořit šikovnými prsty, pinetami a gelem. Zvýrazněné a melírované kučery jsou trendy. Krátké vlasy se dají upravit i do rozpustilého a veselého rozfoukaného účesu. Dovolené je vše, jen se snažte přizpůsobit svůj účes i osobnosti, abyste se cítili v pohodě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

good

(lucka, 29. 7. 2010 21:47)

hustý ještě obrázek a bylo by to